Гелій має гарну теплопровідність, що робить його корисним газом для лазерного різання матеріалів, таких як мідь або алюміній, які мають високу теплопровідність. Гелій також допомагає зменшити вплив навколишнього повітря на процес різання і запобігає окисленню, подібно до азоту.
Гелій видобувається з природного газу процесом низькотемпературного поділу - фракційною дистиляцією або шляхом мембранного газорозподілу.
У промисловості гелій отримують з природних газів, що містять гелій (в даний час експлуатуються головним чином родовища, що містять більше 0,1% гелію). Від інших газів гелій відокремлюють методом глибокого охолодження, використовуючи те, що він зріджується найважче інших газів.
Охолодження проводять дроселюванням на кілька стадій, очищаючи його від CO2 і вуглеводнів. В результаті виходить суміш гелію, неону та водню. Цю суміш, так званий сирий гелій (70-90% гелію за обсягом), очищають від водню (4-5%) за допомогою CuO при 650-800 До. Остаточне очищення досягається охолодженням суміші, що залишилася, киплячим під вакуумом N2 і адсорбцією домішок на активованому куті в адсорберах, також охолоджуваних рідким N2. Виробляють гелій технічної чистоти (99,80% гелію за обсягом) та високої чистоти (99,985%).