Механізоване зварювання виробів з високолегованих хромонікелевих сталей являє собою досить складний процес з точки зору хімічних і фізичних процесів, що відбуваються в зоні горіння дуги. Висока теплопровідність таких сталей, коефіцієнти теплового розширення і пластичності можуть призвести до викривлення матеріалу в зоні зварювання, утворення тугоплавких оксидів і карбідів порушує однорідність шва.
При використанні напівавтоматичного зварювання в середовищі захисних газів з допомогою прутків з нержавіючої сталі як присадних матеріалів цих проблем вдається якщо й не уникнути повністю, то хоча б звести їх до мінімуму.
Для кваліфікованого зварника вибір правильного матеріалу для наплавлення є гарантією якості виконуваних робіт, їх товарного вигляду. В першу чергу це важливо при зварюванні легованих сталей, що застосовуються в харчовій, нафтовій, хімічній та фармацевтичній промисловості.
Прутки з нержавійки застосовують для механізованого аргонно-дугового зварювання, при газовій зварці або пайку різних трубопроводів, посудин, що працюють під тиском, ємностей для хімічно активних речовин. Хром, що входить до складу прутка надає необхідну твердість, а нікель додає пластичності, знову формованого шву, а низький вміст вуглецю не дозволяє утворюватися великій кількості тугоплавких карбідів.
Вибір геометричних розмірів прутка, необхідного для зварювання або наплавлення, залежить від габаритів зварюваних поверхонь або наплавлямого обсягу. Чим більше товщина виробів, чим глибше оброблення крайок для зварювання, чим більший обсяг потрібно заповнити матеріалом, тим більший діаметр прутка необхідний для якісної та швидкої роботи.
Основні | |
---|---|
Вид зварювального дроту | Нержавіюча |